0212 855 72 10
arayın hemen teklif alın
Acenteler ve müşteriler Axa Sigorta’dan çok memnun.
AXA SİGORTA acentelerinin şirketin tüm birimlerinden aldığı hizmetlere ve şirket faaliyetlerine ilişkin memnuniyet oranını ölçen “Acente Memnuniyeti” anketi 2015 yılında bağımsız araştırma şirketi TNS tarafından gerçekleştirildi.
1.495 acentenin gizlilik ilkeleri gereğince isim ve unvanlarını belirtmeden yanıtladığı ve posta yoluyla ilettiği ankette, acentelerin yüzde 95’i AXA SİGORTA’nın çalışma koşullarından çok memnun olduklarını belirtti.
AXA SİGORTA uygulamalarından memnuniyet oranının ne kadar yüksek olduğunu ortaya koyan araştırmaya katılım oranı ise yüzde 70 oldu.
Araştırmada, acentelerin yüzde 93’ü “Mesleğinize bugün başlasaydınız AXA SİGORTA acentesi olur muydunuz?” sorusuna “evet” yanıtını verirken, yüzde 94’ü “Bağlı oldukları Bölge Müdürlüklerinden” çok memnun olduklarını belirttiler.
Acentelerin AXA SİGORTA’nın birimlerinden duydukları memnuniyet oranlarını da ölçen ankette, satış desteğinden duyulan memnuniyet yüzde 95, teknik ve operasyon biriminden duyulan memnuniyet yüzde 95, tahsilat biriminden alınan hizmetten memnuniyet ise yüzde 97, hasar biriminden alınan destekten memnuniyet ise yüzde 92 olarak gerçekleşti.
AXA SİGORTA yüksek acente memnuniyetinin yanı sıra yüksek müşteri memnuniyet oranına da sahip. AXA Grup tarafından organize edilen, kasko ve konut müşterilerinin hasar sürecinde aldıkları hizmetten memnuniyetlerinin sorgulandığı araştırma sonucuna göre, AXA SİGORTA’nın 2015 yılı müşteri hasar memnuniyet skoru yüzde 87 olarak gerçekleşti. Bağımsız araştırma şirketi İpsos tarafından saha çalışması yapılan araştırmada AXA SİGORTA’nın elde ettiği sonuç AXA ülkeleri arasında da en yüksek skorlardan biri olarak göze çarpıyor.
AXA Grup’un 2015 yılında ilk kez gerçekleştirdiği “Net Tavsiye Skoru” araştırma sonuçlarına göre ise AXA SİGORTA Türk sigorta sektöründe en çok tavsiye edilen şirket oldu. Müşterilere farklı sigorta şirketlerini arkadaşlarınıza veya meslektaşlarınıza tavsiye eder misiniz sorusunun sorulduğu araştırmada, AXA SİGORTA 7 rakibi arasında birinci sırada yer aldı.
 
Sigortacı Gazetesi
Duyurular
ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ SİGORTA ŞİRKETLERİ
ANA SAYFA   |   HAKKIMIZDA   |   POLİÇE HATIRLAT   |   SIK SORULAN SORULAR   |   ONLINE TEKLİF AL   |   İLETİŞİM